the-sociology-of-internet-mehdi-akhtar-mohagheghi

کتاب جامعه‌شناسی اینترنت از مهدی اختر محققی

کتاب جامعه‌شناسی اینترنت از مهدی اختر محققیReviewed by علی‌رضا on Aug 7Rating:

در دنیای امروز اینترنت به سرعت در حال گسترش است. هیچ وسیله ارتباطی تا به حال گسترش سریعی مانند اینترنت نداشته است. اینترنت امروزه مرزها را درنوردیده و انسان‌ها را به هم متصل نموده است.
با گسترش اینترنت، تغییراتی در جوامع روی داده که سبب تغییرات فرهنگی و اجتماعی در زمینه‌های مختلف شده است. دامنه کارکرد اینترنت به قدری وسیع است که از سرگرمی گرفته تا پزشکی و فلسفه و خدمات شهری را شامل می‌گردد.
در سال ۲۰۰۴ حدود ۵۰ میلیون وب سایت به ثبت رسیده بود در حالی که این مقدار به ۱۰۰ میلیون در سال ۲۰۰۶ افزایش یافت!
اینترنت گرچه با گسترش روز افزون خود تأثیر مثبتی بر زندگی مردمان گذاشته است لیکن باید در نظر داشت که پیشرفت تکنولوژی همیشه در جهت مثبت نیست و گاهی جنبه منفی نیز پیدا می‌کند؛ در این میان می‌توان سردرگمی مراجعان به وب را نام برد که وقتی فردی در جستجوی یافتن مطلبی می‌باشد موتورهای جستجو او را به هزاران سایت راهنمایی می‌کنند که مطالب آن سایت‌ها چه بسا با یکدیگر متضاد باشد و فرد نتواند به درستی به موضوع دلخواه خود برسد. اما باید در نظر داشت که جنبه مثبت اینترنت بسیار بیشتر از اثرات منفی آن می‌باشد.
گرچه تأثیر اینترنت در جامعه ایران بسیار زیاد بوده است اما تاکنون هیچ کتابی در مورد جامعه‌شناسی اینترنت نگاشته نشده است. در این کتاب سعی شده است با نگاهی جامعه شناسانه به مقوله اینترنت پرداخته شود.

جامعه‌شناسی اینترنت
نویسنده: مهدی اختر محققی
ناشر: مولف، ۱۳۸۵

مطالعه آنلاین و دانلود:

برای دریافت روزانه اخبار جامعه شناسی در تلگرام، اینجا کلیک کنید.

پاسخی بگذارید:

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانویس وبسایت

Sliding Sidebar