اگر از سرورهای رایگان یا ضعیف‌هاست گرفته باشید، بدون شک در زمان به روزرسانی وردپرس یا افزونه‌ها به خطای Fatal Error Maximum Execution Time Exceeded برخورده اید. خوب راه حل چیست؟ با یک آزاداندیش همراه باشید.

دلیل

وردپرس با زبان قدرتمند PHP نوشته شده است. برای محافظت از سرور در برابر نفوذ، محدودیت زمانی برای اجرای اسکریپت‌های PHP وجود دارد. بعضی از شرکت‌های پشتیبانی‌هاست این مقدار را بالا نگه میدارند در صورتی که اکثر آنها این عدد را بسیار محدود می‌کنند. زمانی که اسکریپت درخواست طولانی تری نسبت به زمان ثبت شده داشته باشد، با این خطا روبرو می‌شود.

رفع خطای Maximum Execution Time Exceeded

برای حل این مشکل دو راه پیش رو دارید؛ ویرایش .htaccess یا استفاده از افزونه برای ایجاد تغییرات؛

راه اول: ویرایش دستی .htaccess

قبلاً در مورد توانایی‌های htaccess زیاد صحبت کرده ایم.

برای دسترسی و ویرایش فایل می‌توانید مستقیم به پنل‌هاست تان سر بزنید و یا از نرم افزار‌های FTP استفاده کنید. .htaccess را می‌توانید در زیر شاخه اصلی و یا پوشه‌های wp-content  و wp-admin پیدا کنید. فایل را باز کنید و خط زیر را به آن اضافه کنید.

<code>php_value max_execution_time 300</code>

۳۰۰ در انتهای کد به معنای ۳۰۰ ثانیه (۵دقیقه) می‌باشد. اگر باز به این مشکل برخوردید، عدد را به ۶۰۰ تغییر دهید.

می‌توانید ۹ هک و ترفند کاربردی htaccess برای وردپرس اینجا بخوانید.

راه دوم: استفاده از افزونه

اگر به هر دلیلی نتوانستید دستی .htaccess را ویرایش کنید، می‌توانید افزونه WP Maximum Execution Time Exceeded را نصب کنید. این افزونه محدودیت زمانی را به ۳۰۰ می‌رساند.

امیدوارم که این آموزش به کارتان آمده باشد.اگر راه دیگری می‌شناسید و هر موضوع مرتبط دیگر، لطفاً دیدگاه خود را در مورد آن بنویسید و با دوستان تان در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ