در دُوَل کافر ذهن‌های خلاق حتی ابزاری را مثل TheNoPhone می‌سازند و درآمد کسب می‌کنند. در ایران ما شاید ایده‌های مثل این گوشی نیس بازخوردی نداشته باشد اما هنوز موضوعات زیادی هست که می‌توانید روی آنها کار کنید. در هر زمینه و رشته‌ای که هستید.برای پیشرفت در این زمینه‌ها باید ابتدا خلاقیت را در خود به حد اعلا برسانید.  اما راه‌های پرورش خلاقیت چیست؟؟

۱- ذهن شما محدودیت نداره: باید بدانید که ذهن شما هیچ محدودیتی ندارد. قرار نیست برای فکر کردن به ناممکن‌های فعلی پولی پرداخت کنید، پس بدون ترس افکار خود را آزاد کنید.

۲- بیشتر بخوانید: در نوشته قبل، در مورد پیش‌رفت در زندگی نیز این گزینه مطرح شد. یادتون باشه تا چیزی رو نبینید، هیچ تصویر ذهنی برای آن ندارید. مطالعه به شما کمک می‌کند که با موارد جدید آشنا شوید.

۳- بنویسید: نوشتن به شما کم می‌کند که ذهنتون رو جمع و جور کنید. یکی از بهترین راه‌های نوشتن، وبلاگ‌نویسی هست. در سرویس‌های رایگان وبلاگ‌نویسی عضو شوید و در مورد هر چیزی که به ذهنتون می‌رسه بنویسید.

۴- مثبت فکر کنید: خوشبین باشید، دیدتون به زندگی و آینده مثبت باشه. با من نمی‌تونم‌های گالیوری کسی راهی پیش نبرده است. دیدمثبت به شما انگیزه تلاش و کوشش می‌دهد و به شما کمک می‌کند که ذهنتون بسیار باز شود.

۵- ریلکس کنید: ورزش کنید، شنا کنید، اگه در نزدیکی‌هاتون کلاس‌های یوگا دارید استفاده کنید. فکر کردن زیاد به ایده و پروژه باعث خسته شدن ذهنتون میشه و کارایی شما رو پایین میاره

۶- سفر کنید: سفر دیدتونن رو به زندگی باز می‌کنه. آدمای جدید و مکان‌های جدید باعث میشه ذهنتون رو بسیار باز می‌کنه.

۷- اتاق خلاقیت داشته باشید: طرح‌هایی که دوس دارید رو بچسبونید به دیوار، مکانی را برای طراحی با مداد درست کنید. پوسترهایی که دوست دارید را به دیوار بزنید. کاغذ دیواری که دوست دارید را سفارش دهید و محیطی را فراهم کنید که ذهنتان در آن شروع به فعالیت کند.

۸- تنها باشید: البته منظور از این عنوان مجرد بودن نیس. زمانی را به تنهایی بگذرونید و در آرامش کامل فقط فکر کنید. این تمرین بسیار خوبیه برای فعال کردن سلول‌های خاکستری مغزتون.

موارد بالا گوشه‌‌ای از کارهایی هست که به خلاقیت شما کمک می‌کند. مهم‌ترین گزینه آن هست که برا ی پیشرفت باید بخواهید و نترسید. برای رسیدن به بهترین‌ها، باید تلاش بسیار زیادی کرد.

پ.ن: در چالشی شرکت کردم که به دلیل خرابی لپ‌تاپ و مشکلاتی که در روز اول یاد شد، چند روز از چالش ذکر شده عقب افتادم. امیدوارم دیگه این اتفاق نیفته.

بدون دیدگاه

ارسال یک پاسخ