در ادامه چالشی که شروع شد، به سراغ کارهایی رفتم که برای پیشرفت در زندگی نیاز دارید. اگر دانشجو هستید و یا شاغل بعد از مدتی به زندگی روتین و تکراری می‌رسید. زندگی که هر روز به فکر فرار از اون هستید اما هیچ جا نیز برای فرار ندارید!!! همه جا را برای پیدا کردن مشکل و یافتن راه‌حل اون می‌گردید اما به جایی نمی‌رسید چرا که مشکل و راه‌حل درون شماست.

آیا تاکنون برای فرار از این زندگی تکراری اقدامی‌کرده‌اید؟ برای حل این لطفاً با من همراه شوید.

۱- مطالعه کنید

مطالعه زیادش هم کمه. در مورد کارتون، رشته‌تون و هر چیزی که ربطی به زندگی‌تون داره بخونید. مطالعه کردن باعث میشه ذهنتون باز بشه، باعث میشه که دیدتون نسبت به دنیای دور و برتون تغییر کنه و مهم‌ترین مزیت مطالعه اینه که به شما کمک میکنه در زندگی‌تون پیشرفت داشته‌باشید. نسخه‌های الکترونیکی انواع کتاب‌ها را می‌توانید در اینترنت پیدا کنید اما پیشنهاد من استفاده از نسخه کاغذی کتاب هست چرا که حس بهتری به خوانند القا می‌کند.

۲- تحقیق کنید

اینترنت بزرگترین دیتابیس را در اختیار شما قرار می‌دهد. در مورد رشته و یا کارتان تحقیق کنید. روزانه اطلاعات، تصاویر و فیلم‌های زیادی در اینترنت به اشتراک گذاشته می‌شود که می‌توانید از آنها برای پیشرفت در زندگی روزمره‌تون استفاده کنید. فیلم‌های آموزشی، تکنولوژی‌های جدید، آرشیو‌های قدیمی‌و … را روزانه می‌توانید ببینید و لذت ببرید.

 

۳- حلقه ارتباطاتتان را وسیع کنید

حلقه دوستان‌تان را بزرگ کنید. از شبکه‌های اجتماعی در راه درست خودش استفاده کنید و با دوستان مجازی خود نیز ارتباط برقرار کنید. این ارتباط و بحث‌هایی که این بین انجام می‌شود درهای جدیدی به روی شما باز می‌کند که در موارد بالا ممکنه که پیدا نکنید. و این موضوع مهم تجربه هست.

 

۴-هدف‌تون چیه؟؟

برای خودتان هدف مشخص کنید. انسان بی‌هدف گم شده‌است و هدف همون مشعلی هست که راه را نشان شما می‌دهد. انتخاب هدف به شما انرژی کافی را می‌دهد که از موانع و سختی‌های مسیری که در پیش دارید نترسید و به جلو بروید. هدفی که انتخاب کردید را بزرگ بر روی کاغذ بنویسید و در جلوی خود قرار دهید. برنامه‌ریزی کنید و گام به گام به سوی هدف‌تان قدم بردارید.

 

۵- لیست آرزوهاتونو بنویسید

آرزوهای کوچک و بزرگی که دارید و لیست کنید. مثلاً ۱۰۱ کاری که باید قبل از مرگ انجام داد

 

۶- از تغییر نترسید

گاهی نیاز هست که عطای زندگی کنونی را به لقایش بخشید و رفت. اگر در شرایطی قرار گرفتید که هیچ کدام از راه‌های بالا به کارتون نیومد، نترسید و بروید. شاید در رشته‌ای درس می‌خوانید که اونو دوست ندارید. یا سر کاری هستید که شاید درآمد خوبی داشته باشد اما با آن ارتباط برقرار نمی‌کنید. نترسید و یادتون باشه همیشه برای تغییر و بهتر شدن وقت دارید.

 

پ.ن: اگه به دنبال یه تغییر و تحول توی زندگی‌وبلاگ‌نویسی‌تون هستید، این چالش گزینه خوبیه.

 

بدون دیدگاه

ارسال یک پاسخ